Użytkownik Hasło Pamiętaj mnie Zarejestruj się!
MPwWK-PCM Menu

STRONA GŁÓWNA "MPwWK- PCM 2018"
Open in new window

Wychodząc naprzeciw wieloletnim oczekiwaniom całego środowiska karpiarzy, Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego pragnie zaprezentować szerokiemu gronu miłośników tego pięknego sportu rozwiązania, które naszym zdaniem wpłyną bardzo pozytywnie na rozwój tego sportu, zasady etyczne w nim panujące, ducha sportowej zdrowej rywalizacji oraz uczciwość i wytyczą wysoki poziom organizowanych w naszym kraju imprez karpiowych oraz wprowadzą ład i nadadzą należytą rangę imprezom karpiowym oraz zapobiegać będą wielu niekorzystnym zjawiskom występującym do tej pory. Wszyscy polscy karpiarze czynnie uczestniczący w sportowej rywalizacji wiedzą, jak wiele negatywnych ocen i opinii krąży na temat imprez karpiowych organizowanych w naszym kraju w poprzednich latach. Te negatywne opinie jak jeden zgniły owoc psują obraz całego polskiego karpiarstwa. Wielu kolegów po takich imprezach zamiast rozbudzić w sobie chęć uczestniczenia w kolejnych zawodach, ma bardzo negatywne na ten temat zdanie i wręcz odradza innym takie uczestnictwo. To musimy zmienić. Czy jest coś piękniejszego niż uczciwa szlachetna sportowa rywalizacja między ludźmi, których łączy piękna wspólna pasja i wzajemny szacunek oraz troska o los naszych karpi. Dlatego jako całe środowisko musimy skupić się nad przyszłością polskiego wędkarstwa karpiowego a przyszłością zawodów dla karpiarzy przede wszystkim. Pragniemy zaprezentować rozwiązanie systemowe, regulujące całościowo sport karpiowy w Polsce, nadające odpowiednią rangę imprezom karpiowym jak również jednoznacznie wynikających z tego nadawanych tytułów, które w tym wypadku będą odzwierciedlały rzeczywiste wyniki sportowe i w sposób obiektywny wyłonią drużyny i teamy które w danym roku najlepiej prezentowały się na łowiskach całego kraju. Aby nie pominąć w tych rozwiązaniach nikogo, gdyż wiele imprez organizowanych jest doskonale przy wielkim zaangażowaniu organizatorów i wielu miłośników tego sportu, proponujemy następujące rozwiązanie.


MPwWK - Polish Carp Masters


Cykl najwyższej rangi zawodów karpiowych składających się z kilkunastu eliminacji i jednego finału wyłaniającego najlepszy zespół w danym sezonie uzyskujący tytuł Mistrza Polski. Z każdych eliminacji jedna lub trzy pierwsze drużyny uzyskają kwalifikacje i prawo do uczestnictwa w finale. Organizatorem finału Polish Carp Masters będzie Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego i odbywać się one będą corocznie w połowie września. Zgłoszenia o włączenie swojej imprezy w roku 2016 oraz 2017 do eliminacji PCM, składać mogą wszyscy organizatorzy imprez w Polsce. Zasady zgłaszania oraz szczegółowy zakres niezbędnych informacji zawartych w zgłoszeniu zawarto w regulaminie.

Wierzymy w to, że zorganizowane w ten sposób zawody rangi mistrzowskiej i wyłonienie w taki sposób najlepszej drużyny w sezonie, spotka się z szeroką aprobatą środowiska karpiarzy, które już przez wiele lat stało na stanowisku, że prawdziwe mistrzostwa i wyłonienie najlepszej polskiej drużyny wymaga rozegrania szeregu kwalifikacji, umożliwiających uczestnictwo i start wielu drużynom. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zadowoli wszystkich. Chcemy, o co apelowali karpiarze, aby do eliminacji Polish Carp Masters zaliczyć zawody w których wpisowe jest na poziomie przystępnym dla wielu karpiarzy i na tych samych zasadach zorganizowany zostanie przez PFWK finał.Open in new window

Sponsorzy Sektorowi MPwWK-PCM 2017!

SPONSOR SEKTORA "A"

SPONSOR SEKTORA "B"

Open in new window

SPONSOR SEKTORA "C"

SPONSOR SEKTORA "D"

Open in new window

SPONSOR SEKTORA "E"

BIG FISH
ZAWODÓW

Open in new window