Użytkownik Hasło Pamiętaj mnie Zarejestruj się!
PFWK Informacje : ZAJĘCIA KARPIOWE - NOWY CYKL ROZPOCZĘTY!
dnia 2017-01-27 18:30:00

W minioną sobotę w siedzibie Koła PZW "Azoty" odbyły się pierwsze zajęcia w najnowszym
cyklu szkoleniowym "ZOSTAĆ KARPIARZEM".Pierwsza część miała miejsce podczas zajęć Szkółki Wędkarskiej "Rekiny Dziewiątki". Wtedy to dzieci budowały zestaw do metody. Przyznać trzeba, że praca która przebiegała w dwóch grupach została wykonana w 100 % samodzielnie, no może z małą pomocą prowadzącego i.... jednego z członków Sekcji Karpiowej Azoty. Wielkie dzięki dla Krzysztofa.

Finałem tej części to były zajęcia rzutowe. Przebiegły one w niecodziennych warunkach i przestrzeni, bo między blokami mieszkalnymi.

                Po zmontowaniu całości obserwowaliśmy i badaliśmy zachowanie zestawu i wędki typu feeder. Wiemy już jak pracuje szczytówka, co to znaczy że hamulec odpowiednio działa. Teraz pozostało nam jedynie doczekać wiosny i sprawdzić wszystko nad wodą.


                Druga część odbyła się już w wąskim gronie zainteresowanych młodych karpiarzy. Zaczęliśmy od początku tzn. od końca ... zestawu karpiowego, czyli od kulek. Tym razem zastanawialiśmy się nad procesem nasączania pływaków i ich skutecznością w zimnej i ciepłej wodzie. Rozmyślaliśmy także nad produkcją kulek i innych przynęt, ich przygotowaniem i konserwacją. Dorośli uczestnicy zajęć zdradzali swoje latami próbowane i tworzone przepisy i "tajne" sposoby. Ta część spotkania jest niezwykle wartościowa, bo jak wiadomo każdy z karpiarzy ma swoje tajemnice.

Podsumowaniem pierwszego spotkania były rozważania nad gadżetami używanymi przez karpiarzy np. widocznym na zdjęciu chwytakiem. Jest potrzebny czy nie? Czy wędkarze przenoszą zapach na swoich dłoniach? I w jakim stopniu "obcy" zapach może wpłynąć na przypisany kulce aromat?

Te i inne pytania rozpoczęły nasze karpiowe dociekania.

Z wędkarskim pozdrowieniem: "Wodom cześć"

W. Czapla

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomości Utwórz dokument .pdf z tego artykułu
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.