Użytkownik Hasło Pamiętaj mnie Zarejestruj się!
Z kraju : PLAN ROZWOJU POLSKIEJ FEDERACJI WĘDKARSTWA KARPIOWEGO!
dnia 2020-12-07 11:00:00

Przypominamy PLAN ROZWOJU POLSKIEJ FEDERACJI WĘDKARSTWA KARPIOWEGO NA LATA 2021-2025, jaki w tym roku został wdrożony przez Zarząd PFWK.

Mamy nadzieję, że pozwoli on przybliżyć Wam sytuacje w jakiej znajduje się stowarzyszenie i do czego będziemy dążyć w kolejnych latach.Ponad 10 lat działalności Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego to okres wzlotów i upadków. To czas, w którym dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wspólnie przeżyć całą masę wspaniałych, sportowych emocji, wędkarskich przygód, a nawet spełniać marzenia.

Bez wątpienia największym sukcesem PFWK jest projekt POLISH CARP MASTERS (PCM), uznany przez środowisko wędkarskie jako Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Karpiowym, który w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny. Projekt ten udowodnił, że wspólne zaangażowanie środowiska wędkarzy karpiowych w Polsce, zaowocowało stworzeniem tego wyjątkowego wydarzenia.

Federacja to jednak nie tylko PCM oraz propagowanie zasady „złów i wypuść”.

Aby zrealizować cele zapisane w statucie niezbędne jest obdarzenie PFWK społecznym zaufaniem, stworzenie silnej i licznej organizacji liczącej tysiące członków, co przełoży się na Wspólny sukces i korzyści płynące dla wędkarzy w całym kraju.

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ?

Priorytetem staje się pozyskanie nowych federacyjnych łowisk będących alternatywą pomiędzy łowiskami komercyjnymi, oferującymi wysoki poziom świadczonych usług za równie wysoką cenę oraz wodami ogólnodostępnymi, które (poza nielicznymi wodami w PL) borykają się z wieloma problemami i w porównaniu do wód komercyjnych oferują niewielką populację interesujących nas ryb.

Federacyjne wody to szansa na:

łowienie w przystępnych cenach na wodach zarządzanych przez członków PFWK z lokalnych oddziałów terenowych;

zawody wędkarskie z niewielkim wpisowym;

organizowanie rekreacji dla członków Stowarzyszenia i ich rodzin.

Kolejne zadanie to popularyzacja wędkarstwa karpiowego wśród dzieci i młodzieży, które stanowią przyszłość naszego hobby.

Rozwój oddziałów terenowych PFWK, które chcemy utworzyć w każdym województwie naszego kraju. Doświadczenie pokazuje, że tylko lokalne działania członków znających mocne strony oraz lokalne problemy swoich rodzimych miast, przy jednoczesnej koordynacji i wsparciu przez Zarząd PFWK, zapewnić mogą skuteczną realizację powyższych założeń.

Wsparcie wód ogólnodostępnych poprzez lokalną współpracę z kołami PZW i jednostkami odpowiedzialnymi za ochronę wód, które stoją na straży ich porządku, wykonując trudną, niekiedy niewdzięczną pracę na rzecz ochrony naszego wspólnego dobra.

JAK CHCEMY TO ZROBIĆ

Aby osiągnąć sukces potrzebujemy jako społeczeństwo uwierzyć, że to możliwe oraz obdarować kredytem zaufania PFWK – wstąpić i powiedzieć SPRAWDZAM!

Aby zrealizować ww. założenia proponujemy zmianę modelu zarządzania i finansowania naszego Stowarzyszenia, do tej pory uzależnionego od funduszy pochodzących głównie z członkowskich składek. Zmiany, które mogą korzystnie wpłynąć na działalność PFWK oraz złapania przez nią przysłowiowego „wiatru w żagle”.

Rozwój i popularyzacja wędkarstwa karpiowego to również zadanie dla dynamicznie rozwijającej się branży – firm karpiowych, oferujących szeroką gamę wyspecjalizowanych produktów, bez których dzisiejsze wędkarstwo karpiowe nie może istnieć. To pole do współpracy pomiędzy firmami – partnerami federacji, a PFWK, które dotychczas nie zostało zagospodarowane.

KUPUJĄC TEN PRODUKT WSPIERASZ DZIAŁANIA PFWK

– to projekt mający na celu wsparcie działalności PFWK oraz jej statutowych celów. Każdy polski podmiot gospodarczy będzie mógł wnieść swój wkład w rozwój PFWK i wędkarstwa karpiowego w Polsce kupując dowolną liczbę naklejek, jakie znajdziecie na firmowych produktach.

Jeden hologram to zatem 1 zł przeznaczona na działalność PFWK: Rozwój nowych federacyjnych łowisk, wsparcie wód ogólnodostępnych, popularyzacja wędkarstwa karpiowego wśród dzieci i młodzieży, a w przyszłości powołanie federacyjnej kadry i jej udział w międzynarodowych zawodach!

Każdy podmiot, który wesprze nasze działania oraz każdy klient sięgający po produkty z hologramem PFWK dołoży swoją cegiełkę dla rozwoju ogólnopolskiej organizacji ale przede wszystkim naszego wspólnego dobra.

Ponadto na wybrane cele takie jak zarybienia, tworzone będą odrębne zbiórki funduszy.

Wierzymy, że wspólne zaangażowanie całego środowiska pozwoli na gruntowne zmiany oraz realizację celów statutowych, tworząc tym samym nową jakość polskiego wędkarstwa karpiowego oraz projekty, o których kolejne pokolenia będą mówić!

DLA KOGO JESTEŚMY?

PFWK jest dla wszystkich, którzy podobnie jak my łowią w zgodzie z zasadą „złów i wypuść” oraz szacunkiem dla otaczającej nas przyrody. Bez względu na wiek, płeć, doświadczenie oraz przynależność do innych organizacji, czy klubów możesz zostać członkiem Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego!

JAK WSTĄPIĆ?

To bardzo proste. Zrobisz to w trzech krokach nie ruszając się z domu!

http://pfwk.pl/modules/jak_zostac_czlonkiem/

Jednocześnie informujemy, iż dzieci i młodzież do 21 roku życia są całkowicie zwolnione z opłaty członkowskiej.

Czas na zmiany. Twórzcie je razem z nami!!

Zarząd PFWK

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomości Utwórz dokument .pdf z tego artykułu
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.