Użytkownik Hasło Pamiętaj mnie Zarejestruj się!
PFWK Informacje : Łowisko PFWK ” Szmaragdowy Staw ”
dnia 2014-03-31 22:20:00

Łowisko PFWK ” Szmaragdowy Staw ” 

Ta niewielka i niezwykle urokliwa woda znajduje się w miejscowości Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia. Przez ponad 20 lat zbiornikiem opiekowała się pobliska piaskownia, dbając o regularne zarybienia oraz utrzymanie porządku na terenie łowiska.Zbiornik ma 6,5 hektara może pomieścić 12 dwuosobowych drużyn. Głębokość waha się od 5 do nawet 8 metrów.

 Dno jest twarde i nie brakuje na nim ciekawych miejsc, takich jak niewielkie górki, na których warto położyć swoje zestawy.

 


Rybostan łowiska jest bardzo urozmaicony. Pierwsze zarybienia odbywały się już w czasie eksploatacji kruszcu, czyli od ponad 20 lat, aż do jesieni ubiegłego roku. Z naszych informacji, potwierdzonych przez zaprzyjaźnionych karpiarzy łowiących na tej wodzie w ubiegłych latach wynika, iż największy złowiony karp ważył 18 kg, a w roku 2013 łowiono egzemplarze ważące 15 kg. Sporo jest ryb w przedziale 10-13kg.

 


 
Wyniki mogą zaskoczyć niejednego, kto zdecyduje się zmierzyć z tym łowiskiem, jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to łatwa woda. Trzeba wykazać się umiejętnościami i sprytem aby przechytrzyć pływające w niej okazy. Zapewniamy jednak, iż warto gdyż ryby zamieszkujące Szmaragdowy Staw są bardzo silne i waleczne. Nawet niewielkie sztuki potrafią zapewnić wiele radości i niezapomnianych chwil podczas holu.
Zbiornik ten jest doskonałym miejscem na organizacje zawodów i imprez wędkarskich. Ze względu na układ dna i podobną głębokość zapewnia równe szanse wszystkim drużynom.
Plac wokół zbiornika jest ogrodzony, co wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo na terenie łowiska znajduje się również WC.
Szmaragdowy Staw jest oczywiście łowiskiem typu NO KILL, Przed wejściem na jego teren konieczne jest zapoznanie się z regulaminem.

 

 
W dniach 21-23 marca odbyło się spotkanie robocze, na którym zamontowano ogrodzenie i wyrównano teren, tak aby spokojnie pomieściły się na nim nawet największe namioty karpiowe.

 


Szmaragdowy Staw zaprasza wędkarzy już od 01.04.2014 roku. Wszelkie informacje dotyczące łowiska dostępne są na stronie internetowej:

http://szmaragdowe.pfwk.pl

Zapraszamy!!!

Poważaniem
Zarząd PFWK

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomości Utwórz dokument .pdf z tego artykułu
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.