IV Walne Zgromadzenie Członków PFWK!

Data 2014-02-02 19:00:00 | Temat: PFWK Informacje

 

 

  25 stycznia, w gościnnych progach zamku książąt oleśnickich, odbyło się IV Walne Zgromadzenie członków Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego. Dzień wcześniej, do późnych godzin nocnych, obradował zarząd Federacji.


 

 

Wśród wielu omawianych i dyskutowanych projektów i zadań, na pierwszy plan wysunęła się kwestia pozyskania zbiornika dla PFWK. W tym momencie jest może jeszcze za wcześnie na podanie szczegółowych informacji, jednak pragniemy zasygnalizować, że do prac nad finalizacją tego projektu została włączona nowa osoba. Swoim zaangażowaniem daje ona gwarancję szybkiego osiągnięcia zamierzonego celu oraz uzyskała pełnomocnictwo zarządu do prowadzenia rozmów w imieniu PFWK. Tym bardziej, że chodzi o wodę o znacznej powierzchni, która będzie mogła zostać wykorzystana między innymi do organizacji finału Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym - Polish Carp Masters.
W tym miejscu należy podkreślić, że w związku z dużym zainteresowaniem mistrzostwami oraz rosnącą liczbą zawodów będących eliminacjami do MPwWK-PCM, już w przyszłym roku zajdzie prawdopodobnie konieczność rozgrywania tej imprezy na nowej, większej wodzie.

Na Walnym Zgromadzeniu dyskutowano nad kilkoma projektami, które zapewne uatrakcyjnią jeszcze te zawody. Jeśli okażą się one możliwe do realizacji, natychmiast podamy je Wam do wiadomości.


Zarząd PFWK powołał w strukturach Federacji Komisję Legislacyjną. W jej składzie znajduje się między innymi czynny zawodowo mecenas. W ramach swoich kompetencji Komisja pracować będzie nad materiałami i dokumentami, które pozwolą realnie wpływać na zmianę przepisów prawnych dotyczących szeroko pojętego wędkarstwa karpiowego w Polsce. Jednocześnie będzie ona wspierać kluby karpiowe w tworzeniu projektów, petycji i pism oraz służyć im pomocą prawną w zakresie naszego hobby.


Ponadto powołana została jednostka terenowa Federacji - Oddział Dolnośląski PFWK. Oddział w swoich założeniach umożliwić ma bezpośredni kontakt okolicznym karpiarzom z przedstawicielami Federacji.


Zgodnie z sugestiami członków PFWK postanowiliśmy zmienić szatę graficzną naszego portalu. Mamy nadzieję, że już niebawem będzie ona nowocześniejsza, czytelniejsza i bardziej przyjazna dla użytkowników. Będziemy czekali na Wasze oceny i opinie po wprowadzonych zmianach.


Postanowiliśmy również wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu sklepiku Federacji. W niedługim czasie będzie dostępna szersza oferta odzieży i gadżetów z logo PFWK. Liczymy, że trafi ona w Wasze gusta.


Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego postanowiła objąć patronatem zawody karpiowe, które nie są zaliczane do cyklu eliminacji MPwWK-PCM. Organizatorów takich imprez zachęcamy do kontaktu z nami. Ze swojej strony zapewniamy wsparcie medialne oraz pomoc w organizacji takich zawodów.
Ponadto pragniemy wesprzeć kluby karpiowe oraz innych organizatorów imprez karpiowych dla dzieci. Poza patronatem medialnym oferujemy upominki federacyjne dla młodych uczestników oraz pomoc w pozyskiwaniu sponsorów.


Pragniemy również uhonorować użytkowników wód, którzy wprowadzili na nich zasadę NO KILL lub górny wymiar ochronny dla karpia i amura. W przygotowaniu są specjalne certyfikaty, które wręczymy zainteresowanym. Kluby i osoby posiadające takie zbiorniki prosimy o przesyłanie opisu łowisk.


Na koniec chcemy przekazać garść formalnych informacji na temat przyjętych przez IV Walne Zgromadzenie PFWK uchwał:


1. składka członkowska na rok 2014 została utrzymana w dotychczasowej kwocie 50,- zł,
2. przyjęto sprawozdanie zarządu za 2013 r.
3. zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2013 r.
4. zatwierdzono sprawozdanie komisji rewizyjnej za 2013 r.
5. udzielono absolutorium zarządowi PFWK,
6. zgodnie z postanowieniami statutu dokonano wyboru drugiego v-ce prezesa oraz uzupełniono skład zarządu i komisji rewizyjnej.


Zachęcamy serdecznie wszystkich członków Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego do czynnego udziału w realizacji projektów. Niech każdy, w miarę swoich możliwości, włączy się aktywnie w pracę stowarzyszenia. Czekamy na wasze uwagi i propozycje.


Do zobaczenia nad wodą!

Zarząd PFWK.

Ten artykuł pochodzi z PFWK
http://pfwk.pl

Link do tej wiadomości to:
http://pfwk.pl/modules/news/article.php?storyid=597