Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Łowisko Jezioro Długie – Lisewo Kościelne

Łowisko Jezioro Długie – Lisewo Kościelne

Jezioro Długie – Lisewo Kościelne – Łowisko w woj. Kujawsko-Pomorskim

Co zyskujecie dzięki przynależności do PFWK?

Doba łowienia to koszt 70zł za dobę, zamiast 100zł

Kilka słów o tym jakże urokliwym łowisku:

Łowisko to 14.5ha jezioro, położone 25km od Bydgoszczy i 17km od Inowrocławia.
Na łowisku dostępne jest 68 stanowisk, ale spokojnie – w przypadku rezerwacji karpiowych właściciele rezerwują kilka z nich.
Mamy możliwość łowienia z brzegu oraz z pomostów.
Nie ma tu wielkich głębin, ale trzeba zachować ostrożność. Dno dość szybko schodzi na prawie dwa metry, po czym łagodnie opada w kierunku środka zbiornika do około trzech metrów, a w części południowej nawet do czterech metrów.
Zbiornik idealnie nadaje się do wywożenia zestawów łódką zdalnie sterowaną albo pontonem na drugi brzeg zbiornika. Lecz nie mając sprzętu pływającego, można skutecznie łowić rzutowo, wybierając stanowiska od 18 do 40, gdzie szerokość jeziora jest najmniejsza i mieści się w granicach 80 – 115 metrów.
Do łowienia przy swoim brzegu najlepsze wydają się być stanowiska 68,55 i 40.
W przypadku dwóch pierwszych mamy ekspozycję na rozległe połacie trzcin, a czterdziestkę od następnego stanowiska oddziela kilkadziesiąt metrów brzegu mocno zarośniętego krzakami.
Technicznie woda nie należy do najtrudniejszych. Mało tu zaczepów czy roślinności podwodnej co również jest zaletą dla niektórych wędkarzy. Ponton przy holu może przydać się, gdy wywieziemy zestawy blisko kapelonów i zatopionego drzewa w południowej części zbiornika.

KONTAKT:
Telefon: 501 029 017
Email: wegasia@wp.pl
FB: https://www.facebook.com/Jezioro-D%C5%82ugie-Lisewo-Ko%C5%9Bcielne-%C5%81owisko-1884499731775850/