Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Jezioro Smolno

Jezioro Smolno

Jezioro Smolno – Łowisko w woj. Zachodniopomorskim

Co zyskujecie dzięki przynależności do PFWK?

Rabat: -10zł/doba

Opis:

Pasja i marzenia o…raju dla wędkarza a potem – 3 lata starań i przygotowań żeby Jezioro Smolno przyciągało i czarowało wędkarzy a w szczególności pasjonatów połowu karpia. Ideą naszą było stworzenie ekskluzywnego łowiska, które w pełni zachowa swój naturalny klimat i dzikość przyrody. Dzisiaj możemy powiedzieć, że Smolno jest jeziorem, które zyskało swoich licznych fanów 😊.  Karpiarze kochają to urokliwe miejsce, które umożliwia im łączyć pasję i jednocześnie obcować z piękną naturą w oderwaniu od „przywilejów” miejskiego życia i jego szybkiego tempa. Pięć komfortowych pomostów z wyposażonymi we wszystko, co potrzebne wędkarzowi na zasiadce namiotami, parking, duża wiata, miejsce na rozpalenie ogniska, toaleta.

 

Informacje dotyczące Jeziora Smolno:
– lokalizacja:
Jezioro położone na terenie województwa zachodnio-pomorskiego, w gminie Wałcz, na Równinie Wałeckiej pomiędzy Szwecją a Zdbicami,  na szerokości geograficznej 53º20’45.15”N, długości geogr. 16º30’33.70”E i na wysokości 111,6 m n.p.m. Znajduje się w dorzeczu rzeki  Zdbica poprzez, którą łączy się z jeziorem Zdbice.
– orientacyjne dane zbiornika:
Pojemność zbiornika: – ok. 750 tys. m3
Powierzchnia jeziora – ok. 17,0 ha
Maksymalna głębokość -11 m
Średnia głębokość – 4,9 m
Jezioro Smolne to zbiornik rynnowo- wytopiskowy, o średnio rozwiniętej linii brzegowej. Jezioro ma kształt nerkowaty, podłużny o przebiegu południkowym.  Od strony zachodniej stromy  brzeg  – skarpy porośnięte  lasem , od strony południowej – teren podmokło – bagienny. Od strony  północnej połączone nikłym ciekiem wodnym (tzw. Przesmyk Śmierci)  z jeziorem Zdbiczno. Jezioro Smolne jest jeziorem szczytowym i dopływami są wyłącznie niewielkie cieki śródleśne, w większej części o okresowym zasilaniu jeziora w czasie obfitych opadów.

KONTAKT:

Telefon: 601 848 801

Email: jezioro.smolno@gmail.com

www: http://www.jeziorosmolno.pl/

FB: https://www.facebook.com/Jezioro-Smolno-206080259835281/