Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Łowisko Chojnica

Łowisko Chojnica

Łowisko Chojnica w woj. Zachodniopomorskim

Co zyskujecie dzięki przynależności do PFWK?

Rabat: -20% na wędkowanie

Opis:

„Łowisko Chojnica” to kompleks kilku jezior o zróżnicowanej wielkości, rybostanie oraz charakterystyce. Łączna powierzchnia wszystkich zbiorników łowiska to blisko 70 ha, na których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pomysł na powstanie łowiska wędkarskiego powstał w 2007 roku, od tego roku kompleks jezior jest w prywatnych rękach. Od samego początku istnienia łowiska, jeziora są bardzo intensywnie zarybiane różnego rodzaju gatunkami ryb, odpowiednimi z osobna dla każdego z jezior.

Pomysłowi na powstanie łowiska od samego początku przyświecał cel powstania miejsca, gdzie swych sił będą mogli spróbować wędkarze preferujący różne metody połowu, od delikatnego spławika przez metody gruntowe po zaawansowany spinning, czy wymagające karpiowanie.

W 2015 roku podjęliśmy decyzję  o otwarciu łowiska karpiowego na naszej perełce czyli jeziorze Chojnica Wielka. Była to odpowiedź na zainteresowanie przez karpiarzy tym zbiornikiem, gdyż od kilku lat poławiane były kilkunastokilogramowe okazy 🙂

Ten piękny blisko 24 hektarowy zbiornik o maksymalnej głębokości 11,5 metra i o bardzo czystej wodzie (przejrzystość wody w zależności od pory roku dochodzi do 4 metrów), otoczony w 80 procentach jest lasem mieszanym .Brzeg jeziora porośnięty trzciną, urozmaicony zwalonymi drzewami oraz pozostałościami po starych pomostach. Roślinność podwodna bardzo mocno rozwinięta co daje znakomite warunki bytowania ryb. Położenie jeziora oraz jego charakterystyka sprawiają iż jest ono idealne na dłuższe zasiadki karpiowe. Nad jeziorem istnieje zaledwie sześć stanowisk karpiowych co ma na celu komfort przebywających wędkarzy. Zależy nam na zachowaniu jak najbardziej naturalnych warunków zachowując ich niepowtarzalny  urok. Wszystkie stanowiska przygotowane są dla 2-3 wędkarzy, oraz rozbicia nawet dwóch namiotów. Jezioro posiada ustawowy obręb ochronny w jednej z zatok gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz wędkowania.

KONTAKT:

Telefon: 602 689 195

Email: info@lowiskochojnica.pl

www: http://www.lowiskochojnica.pl/

FB: https://www.facebook.com/%C5%81owisko-Chojnica-1115949091824876/