Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Łowisko Gajdowe

Łowisko Gajdowe

Łowisko Gajdowe w woj. Opolskim

Co zyskujecie dzięki przynależności do PFWK?

Rabat: -5% za wędkowanie (rabaty się nie sumują)

Opis:

Łowisko położone jest w województwie Opolskim, w odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec.

Łowisko Gajdowe to 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 80 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów.

We wspomnianej wcześniej zatoce, a raczej w jej porośniętej i niedostępnej części znajdują się źródła, które dostarczają do zbiornika czystą i świeżą wodę przez cały rok. Kilka dodatkowych źródeł znajduje się w jego środkowej części, przez co woda stwarza rybom bardzo dobre warunki nawet w upalne lato.

Niewątpliwego uroku dodają wodzie dwie wyspy, które oprócz walorów wizualnych uatrakcyjniają zbiornik pod kontem dobrych miejscówek. Dno łowiska jest dość miękkie, ale nie pozbawione blatów z twardszymi częściami. W okolicach drugiego brzegu i wspomnianych wcześniej wysp jest twardo i pewnie również dlatego te właśnie miejsca są najbardziej obławiane. Na uwagę zasługują również stanowiska znajdujące się bezpośrednio w okolicy mnichów, które również dają wędkarzom bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że łowiąc na „mnichach” możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci przyłowu jesiotrów, które mimo zaledwie kilkunastu sztuk tego gatunku dość często są poławiane właśnie w tym rejonie.

Nad wodą znajduje się 10  stanowisk z komfortowym dostępem do brzegu. Przy wszystkich stanowiskach wybudowano  wygodne drewniane domki. Na terenie łowiska znajduje się kilka toi-toi, domek kąpielowy oraz nasze biuro. Wszystkie stanowiska na łowisku wyposażone są w energię elektryczną.

Współpracujemy z lokalnym restauratorem, to też można u nas zamówić pyszne obiady bezpośrednio na stanowisko. Menu jest aktualizowane co dziennie na naszym facebooku.

KONTAKT:

Telefon: 786 868 020

Email: jozarowski@agentpzu.pl

www: http://www.gajdowe.pl

FB: https://www.facebook.com/lowiskogajdowe/