Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Uroczysko Karpiowe

Uroczysko Karpiowe

Uroczysko Karpiowe w woj. Śląskim

Co zyskujecie dzięki przynależności do PFWK?

Rabat: -10% na wędkowanie od cennika

Opis łowiska:

Akwen „Uroczysko Karpiowe” to jedno z największych łowisk komercyjnych w Polsce, o dużej populacji dorodnych ryb karpiowatych. Powierzchnia lustra wody to ok. 52 ha, a głębokość dochodzi do 3 m. Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia
i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych.

Teren na którym znajduje się łowisko należy do obszaru chronionego Natura 2000. To urokliwy zakątek z piękną, nieskażoną przyrodą oraz wspaniałym widokiem na Beskidy. Zbiornik charakteryzuje urozmaicona linia brzegowa z łatwym dostępem do wody oraz bogaty drzewostan porastający nabrzeże, dający ukojenie w upalne dni.

Bezpieczne odległości pomiędzy stanowiskami i wytyczona przez środek jeziora strefa buforowa szerokości 10 metrów, zapewniają bezkonfliktowe wywożenie zestawów modelami na radio, pontonami lub łodziami wiosłowymi, w szczególności karpiarzom łowiącym na dużych odległościach.

Osoby korzystające z łowiska mają do dyspozycji rybaczówkę z tarasem, gastronomią, sklepikiem wędkarskim oraz zapleczem sanitarnym, a także bezpłatny parking. „Uroczysko Karpiowe” obfituje w różne odmiany dorodnych karpi, amury, liny, leszcze, karasie, płocie, jesiotry, sandacze oraz szczupaki.

Olbrzymim atutem łowiska jest jego położenie oraz łatwość dojazdu. Zlokalizowane jest w zacisznej części województwa śląskiego, w miejscowości Ligota koło Czechowic-Dziedzic,  oddalone o zaledwie 4 kilometry od drogi ekspresowej DK1 (Katowice-Bielsko).

Wszystkim naszym gościom życzymy wielu udanych holi z pięknymi okazami, grających brania sygnalizatorów oraz magicznych chwil spędzonych w Uroczysku Karpiowym.

KONTAKT:

Telefon: 668 729 599

Email: uroczyskokarpiowe@wp.pl

www: http://uroczyskokarpiowe.pl/

FB: https://www.facebook.com/uroczyskokarpiowe/