CZARNY STAW – Idealne miejsce dla zagorzałych karpiarzy, którzy będą chcieli wykazać się w trudnych warunkach.
Stanowisko 1
To urokliwe dwuosobowe stanowisko pośród lasu przyciągające zwłaszcza te osoby, które cenią sobie ciszę i spokój, Jest ono położone z dala od uczęszczanego szlaku rowerowo-turystycznego.
Z racji częściowego przerzedzenia drzewostanu, posiada dobry dostęp do słońca.
Granicę stanowiska wyznaczają zwalone drzewa, których nie sposób nie zauważyć i ominąć.
Średnia głębokość wody to 1.5m, choć można też znaleźć ciekawie umiejscowione „dołki”.
Bardzo duża różnorodność pozwala na szerokie spektrum wykorzystania możliwości położenia zestawu (od wyżej wspomnianych dołków przez nawisy drzew, półki, zwalone drzewa i krzaki w wodzie).
Z naszych obserwacji wynika, że tę partię zbiornika karpie mocno sobie upodobały. Zlokalizowanie ryb nie stanowi większego problemu, zwłaszcza w słoneczne dni.
Dojazd do tego stanowiska odbywa się drogą leśną, przez zamykany szlaban (dostęp do klucza otrzymujemy po wcześniejszym kontakcie z opiekunem). Po przekroczeniu szlabanu musi on być niezwłocznie zamknięty!
Do stanowiska należy jechać prosto leśną drogą wzdłuż zbiornika (ok. 280m od szlabanu), aż po prawej stronie zobaczymy oznakowany parking. Z tego miejsca na samo stanowisko jest około 70m szeroką wydeptaną ścieżką.
Stanowisko 2 i 2a
Dwuosobowe stanowisko, które ma możliwość wyboru strony łowienia po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem. Samo stanowisko jest bardzo atrakcyjne pod kilkoma względami.
Co wyróżnia je pośród innych:
- dostęp do najgłębszego miejsca całego zbiornika, gdzie na środku głębokość sięga 2.5m przy maksymalnym napełnieniu kanału,
- dostęp do małej zatoki i miejsca, które jest bardzo licznie odwiedzane przez ryby,
- do tego stanowiska należy wejście do mnicha co również działa na ryby jak magnes i jest chętnie obławianym miejscem.
Na stanowisku 2 mamy możliwość skorzystania z ławeczek, gdzie można usiąść przy stole w leśnym klimacie i błogo wypoczywać.
Granicą stanowiska jest zwalone drzewo, które jest dobrze widoczne zarówno w dzień jak i w nocy. Parking dla aut oddalony jest o 60m od samego stanowiska 2 i ok. 90m od 2a.
Zaletą tego rozwiązania jest to, że auta w słoneczne dni są w cieniu drzew, ale w zasięgu wzroku, co daje poczucie bezpieczeństwa.
W przypadku st.2 w okresie letnim mamy dostęp miejsc nasłonecznionych oraz zacienionych. Na stanowisku 2a mamy tylko dużą ilość cienia z racji usytuowania stanowiska pod koroną drzew.
Dostępne jest również dużo miejsca na dwa duże namioty przy st.2 i stosunkowo dużo miejsca na dwa średnie namioty na st.2a.
Dojazd do tego stanowiska odbywa się drogą leśną, przez zamykany szlaban (dostęp do klucza otrzymujemy po wcześniejszym kontakcie z opiekunem). Po przekroczeniu szlabanu musi on być niezwłocznie zamknięty!
Do stanowiska 2 należy jechać prosto leśną drogą wzdłuż zbiornika (ok.600m od szlabanu), aż do samego kanału leśnego oraz mnicha spustowego, na który już nie wjeżdżamy dalej.
Dojazd do stanowiska 2a możliwy jest również od strony cegielni i biegnie wzdłuż zbiornika utwardzoną drogą, graniczącą z polami uprawnymi (ok. 550m od cegielni).
Stanowisko 3
To stanowisko jest bardzo lubiane przez karpiarzy z racji dużej przestrzeni łowienia, jak również z faktu, że jest to najszersze miejsce całego kanału względem drugiego brzegu (ponad 50m).
Jest tam dużo miejsca dla dwóch dużych namiotów oraz bliska odległość do parkingu (20m), co stanowi niewątpliwy atut tego stanowiska.
Samo stanowisko umiejscowione jest pośród koron drzew, które doskonale chronią przed upalnym słońcem.
Pod względem wędkarskim stanowisko to daje sporo możliwości:
- możliwość łowienia blisko zwalonego do wody drzewa, które wyznacza granicę ze stanowiskiem 2-2a,
- możemy „atakować” miejsca pod nawisami drzew,
- możemy łowić na tzw. blatach gdzie przy brzegu jest ok 60-70cm głębokości przy samym podmytym brzegu,
- średnia głębokość to ok. 1.9m przy maksymalnym napełnieniu zbiornika.
Granicą stanowiska ze stanowiskiem technicznym jest zatopione duże podwodne drzewo (środek kanału i połowa dystansu względem stanowisk).
Dojazd do tego stanowiska odbywa się od strony cegielni i biegnie wzdłuż zbiornika utwardzoną drogą, graniczącą z polami uprawnymi (ok. 550m od cegielni).
Stanowisko 4
Jest to dwuosobowe stanowisko, które pomimo niewielkich rozmiarów potrafi pomieścić dwa średnie namioty, a jego dużym atutem jest dostęp do parkingu, usytuowanego tuż obok. Istnieje możliwość postawienia przyczepy campingowej czy kampera. Jest to miejsce zacienione zarówno dla namiotów i aut.
Średnia głębokość wody wynosi 1.7m.
Pod względem wędkarskim, jego niewątpliwą zaletą są krzaki i nawisy pod przeciwległym brzegiem (miejsce często odwiedzane przez ryby).
Dojazd do tego stanowiska odbywa się od strony cegielni i biegnie wzdłuż zbiornika utwardzoną drogą, graniczącą z polami uprawnymi (ok. 490m od cegielni).
Stanowisko 5
Jest to dwuosobowe, zacienione stanowisko, z wygospodarowaną przestrzenią na dwa duże namioty. Jest tam możliwość zaparkowania autami, przyczepą campingową czy kamperem.
Średnia głębokość wody to 1.6m
Urokliwe miejsce do obławiania miejsc pod nawisami gałęzi drzew, w bliskiej odległości od powalonego do wody drzewa, które jest jednocześnie granicą stanowiska (można wybrać opcję łowienia w zaczepach jak i na granicy z nimi).
Dojazd do tego stanowiska odbywa się od strony cegielni i biegnie wzdłuż zbiornika utwardzoną drogą, graniczącą z polami uprawnymi (ok. 440m od cegielni).
Stanowisko nr 6
Jest to wciąż dzikie, niezbadane dwuosobowe stanowisko, z możliwością zaparkowania w wyznaczonym miejscu przy drodze (odległość 15m). Stanowisko jest duże, może pomieścić nawet 4 duże namioty.
Jest to najpłytsza część zbiornika, a średnia głębokość w zbadanych jego częściach wynosi 1.2 m (duża ilość mułu i zaczepów).
To co wyróżnia to stanowisko pośród innych jest:
- możliwość łowienia wzdłuż biegnącego kanału, co daje możliwość obławiania dwóch brzegów
- niezliczone ilości nawisów drzew, małe trzcinowisko, łowienie pośród krzaków, drzew w wodzie
Dojazd do tego stanowiska odbywa się od strony cegielni i biegnie wzdłuż zbiornika utwardzoną drogą, graniczącą z polami uprawnymi (ok. od 300m cegielni).
Stanowisko techniczne
Dwuosobowe stanowisko „techniczne” o zróżnicowanej głębokości. Największa wynosi około 2m. Do stanowiska należy jechać prosto leśną drogą wzdłuż zbiornika (ok. 450m od szlabanu), aż po prawej stronie zobaczymy oznakowany wjazd na stanowisko.
Atutami stanowiska są:
- możliwość pomieszczenia dwóch dużych namiotów,
- możliwość zaparkowania auta przy samym stanowisku,
- mimo, iż stanowisko jest bardzo nasłonecznione to daje możliwość znalezienia cienia co pomaga w upalne dni,
- umożliwia wygodne obłowienie południowego brzegu w środkowej części zbiornika,
- w zasięgu rzutu ciekawe miejscówki w pobliżu powalonego drzewa oraz zwisających nad wodą gałęzi.
CZARNY STAW – niewielki, malowniczy zbiornik położony przy trasie Łódź-Głowno w miejscowości Kalinów. Jego brzegi otacza las liściasty, pełen dzikiej zwierzyny. Można tu spotkać bażanty, sarny, lisy, a nawet dziki i łosie.
Staw wyglądem przypomina parkowy zbiornik w stylu angielskim. Nie jest to łatwa dla wędkarzy woda, z uwagi na liczne pnie drzew zalegające na dnie (działalność bobrów).
Hol ryby stanowi wyzwanie i dostarcza niebywałych emocji. Zbiornik ma długość kilkuset metrów ale jest stosunkowo wąski. Jego kształt pozwala na łatwe obłowienie przeciwległego brzegu.
Najszersza część Czarnego Stawu (stanowiska: 2,2a i 3), posiada głębokości do 2,4 m.
Środkowa część zbiornika (stanowiska: 4 i 5), jest płytsza i posiada głębokości od 1,7m do 1,4m.
Początkowa część łowiska jest najpłytsza (stanowiska: 1 i 6) gdzie głębokość dochodzi do 1,2 metra i jest idealna do uprawiania stalkingu.
W swojej stuletniej historii staw znajdował się pod opieką osób prywatnych, kółek wędkarskich
i myśliwskich, Lasów Państwowych by ostatecznie trafić pod skrzydła Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego. Poprzednicy starali się dbać o rybostan i aktywnie prowadzili zarybienia, dlatego też nad wodą można usłyszeć opowieści o wielkich starych karpiach, rekordowych linach i taaaakich szczupakach.
Federacja przy wsparciu miejscowych karpiarzy zarybiła kilkukrotnie zbiornik karpiami w przedziale od 1kg do ponad 16 kg.
Zgodnie z ideą Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego, opieka nad łowiskiem opiera się na pracy społecznej członków z Łódzkiego Oddziału Terenowego PFWK. To oni starają się dla Was aby łowisko było zadbane i żeby każdy odwiedzający spędził tu mile czas na łonie dzikiej przyrody.
Zapraszamy!
Czarny Staw w latach 30 dwudziestego wieku (zdjęcie z portalu „Nasze Głowno”)
Regulamin łowiska Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego
CZARNY STAW
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Zbiornik Czarny Staw jest łowiskiem Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego, udostępnionym do wędkowania jedynie członkom tego stowarzyszenia. Łowisko położone jest na terenie Lasów Państwowych w związku z czym należy zachować na nim szczególną ostrożność oraz stosować przepisy ppoż., sanitarne i związane z ochroną środowiska. Za ich naruszenie wędkarz ponosi odpowiedzialność przed organami administracji państwowej i samorządowej.
- Na łowisku obowiązują zasady „No Kill” oraz „Złów i Wypuść”. Wędkowanie na zbiorniku dozwolone jest jedynie pod warunkiem przestrzegania wymienionych poniżej zasad. Obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb!
- Wędkowanie na łowisku Czarny Staw dozwolone jest wyłącznie dla członków PFWK posiadających ważną e-legitymację członkowską i aktywne konto na portalu www.pfwk.pl.
Nie zapoznanie się z niniejszym regulaminem nie zwalnia korzystającego z łowiska od jego przestrzegania.
- Łowisko w roku 2024 czynne jest w okresie od 15 stycznia do 31 grudnia lub do pierwszego lodu.
II. REZERWACJA STANOWISK
- Mapka wyznaczonych stanowisk karpiowych znajduje się na grupie Facebook (profil: Łódzki Oddział Terenowy PFWK) oraz na stronie https://pfwk.pl/lowisko/czarny-staw
- Przyjazd na łowisko nastąpić może tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska.
Rezerwacja odbywa się poprzez system rezerwacji dostępny na stronię www.pfwk.pl/rezerwacje
- Wykupione zezwolenie umożliwia łowienie na 2 wędki (1 wędkę podczas stalkingu).
- Młodzież do lat 14jest zwolniona z opłaty i może wędkować pod warunkiem przebywania pod opieką pełnoletniego opiekuna, w ramach jego rezerwacji (bez dodatkowych wędek).
- Młodzież w wieku od 14 do 16 lat jest zwolniona z opłat i może wędkować na 1 wędkęw obrębie stanowiska opiekuna.
- Ewentualną rezygnację z wędkowania w zarezerwowanym terminie należy zgłosić opiekunowi łowiska za pośrednictwem poczty e-mail z minimum 10 dniowym wyprzedzeniem ewentualnie za pośrednictwem Facebooka na grupie Łódzkiego Oddziału Terenowego.
- W przypadku gdy rezerwujący stanowisko nie stawi się na łowisku w zarezerwowanym przez siebie terminie i nie poinformuje wcześniej o rezygnacji z wędkowania w wyznaczonym terminie, opłata za wędkowanie nie będzie zwracana.
- Wykupując zezwolenie na wędkowanie wyraża się zgodę na dokonanie przez opiekunów łowiska lub osób przez Zarząd PFWK wyznaczonych, kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku naruszenia regulaminu w tym podejrzenia kradzieży ryb. Za próbę kradzieży ryb będzie naliczona opłata w wysokości 300 zł za kg ryby.
- Doba na łowisku, za którą wnoszona jest opłata, liczona jest od godziny 12:00 do godziny 11:00 następnego dnia. Do tego czasu należy posprzątać swoje stanowisko i opuścić łowisko
III. POBYT NA ŁOWISKU
- Wjazd samochodem na teren łowiska możliwy jest drogą:
- od strony cegielni do stanowisk 6, 5, 4, 3, 2a;
- od strony szlabanu do stanowisk 1, 2;
- od strony szlabanu do stanowiska T (Technicznego), tylko dla Opiekunów Łowisk, Koordynatorów oraz Członków Zarządu. Wjazd możliwy jest również w przypadku realizacji zleconych prac na rzecz łowiska oraz w przypadku organizacji imprez takich jak np.: zawody.
- Pojazd musi zostać zaparkowany wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym, w sposób umożliwiający przejazd innym pojazdom.
- Na terenie łowiska mogą przebywać osoby posiadające zezwolenie na wędkowanie oraz osoby towarzyszące po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunami łowiska!!!.
- Osoby nieletnie mogą przebywać na łowisku tylko z pełnoletnim opiekunem.
- Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów wyłącznie bez podłogi i tylko w wyznaczonych miejscach.
- Wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko przed i po zakończeniu wędkowania. Worki ze śmieciami należy zabrać ze sobą.
- Osoby palące wyroby tytoniowe oraz E papierosy wszelkiego rodzaju, obowiązane są posiadać na stanowisku popielniczki lub inne pojemniki na niedopałki i wkłady, które należy zabrać ze sobą.
- Łowisko nie jest wyposażone w toalety. W związku z powyższym wędkujący zobowiązany jest posiadać na stanowisku saperkę i sprzątać po sobie.
- Dopuszcza się możliwość zabrania na łowisko psa. Musi on być pod stałą opieką właściciela oraz przebywać wyłącznie w obrębie zarezerwowanego stanowiska. Ponadto zgodnie z art.166 KW pies musi być na smyczy. Właściciel czworonoga zobowiązany jest do dokładnego posprzątanie stanowiska po nim.
- Teren łowiska jest monitorowany. Wędkujący, akceptując regulamin, wyrażają zgodę na utrwalenie swojego wizerunku. Monitoring wizyjny wykorzystywany jest jedynie w celach:
- zapewnienia bezpieczeństwa osób nad wodą,
- ochrony mienia: przeciwdziałanie aktom wandalizmu oraz kradzieży,
- zdalnego dozoru i kontroli łowiska.
IV. ZASADY WĘDKOWANIA
- Na łowisku dostępne są dwa rodzaje licencji umożliwiających wędkowanie: stalking oraz klasyczna rezerwacja stanowiska.
V. STALKING
- Łowienie dozwolone jest od świtu do zmierzchu.
- Dozwolone jest łowienie przy użyciu jednej wędki wyłącznie metodą włosową, zarówno
z dna jak i powierzchni.
- Dozwolone jest używanie wyłącznie wędzisk karpiowych 2 lub 3 składowych oraz teleskopowych.
- Łowienie i nęcenie może odbywać się wyłącznie metodą rzutową (bez możliwości używania tzw. modeli RC).
- Wędkarz po wykupieniu dziennej licencji może swobodnie przemieszczać się w obrębie łowiska z zachowaniem 20m dystansu od innych łowiących oraz nie wkraczaniem w strefę stanowisk stacjonarnych jeżeli są zajęte!
VI. REZERWACJA STANOWISK
- Łowienie dozwolone jest przez całą dobę, tylko w obrębie zarezerwowanego stanowiska.
- Dozwolone jest łowienie maksymalnie na 2 wędki, wyłącznie metodę włosową lub ZIG RIG.
- Dozwolone jest używanie wędzisk karpiowych 2 lub 3 składowych oraz teleskopowych.
- Dopuszcza się nęcenie, sondowanie i wywożenie zestawów przy użyciu łódek zdalnie sterowanych (tzw. modeli RC) oraz pontonów (obowiązkowo z kamizelką asekuracyjną oraz przyrządem służącym do wyciągania linki z zaczepów).
- Zmiana miejsca wędkowania możliwa jest wyłącznie w porozumieniu z opiekunem łowiska pod warunkiem, że istnieje wystarczająca ilość wolnych stanowisk.
- Wpłat należy dokonywać na konto PFWK:
Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego
Bank Gospodarki Żywnościowej SA
nr konta 92 2030 0045 1170 0000 0508 6300
W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko rezerwującego, numer rezerwacji.
VII. ZASADY OGÓLNE (DLA OBU LICENCJI / METOD POŁOWU)
- Na łowisku obowiązkowo należy posiadać i używać podbierak o rozstawie ramion minimum 80 cm oraz matę karpiową.
- Złowione ryby należy wypiąć z haka na macie karpiowej (zalecamy maty typu kołyska/ wanna) lub w podbieraku w wodzie. Przenoszenie ryby na matę powinno odbywać się wyłącznie w slingu.
- Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania preparatu dezynfekującego i odkażania ran ryb po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju urazach i otarciach na ciele złowionej ryby.W przypadku złowienia ryby okaleczonej (np. z mocno rozerwanym pyskiem) bądź chorej, rybę należy pozostawić w worku karpiowym, a fakt ten zgłosić opiekunowi łowiska zaraz po połowie.
- Poza wyżej wymienionym przypadkiem dopuszcza się przetrzymywania ryb
w workach karpiowych od zmroku do max 8 rano.
- Zabrania się:
- stosowania zestawów zagrażających bezpieczeństwu ryb w tym łączeń linek głównych/leadcorów z użyciem krętlików i innych rozwiązań uniemożliwiających bezpieczne uwolnienie zastosowanego obciążenia;
- używania ciężarków centrycznych (z wyłączeniem „nacinanych” ciężarków, umożliwiających bezpieczne zrzucenie linki głównej/leadcora);
- mocnego dopinania bezpiecznych klipsów „do końca”, ograniczając możliwość zrzucenia obciążenia;
- używania haków typu Long Shank;
- stosowania sprężyn i koszyczków zanętowych;
- stosowania do połowu wędzisk innych niż karpiowe (2 lub 3 składowe oraz teleskopowe);
- nęcenia surowym ziarnem!, kukurydzą wszelakiej postaci! (z wyjątkiem kukurydzy konserwowej) oraz naturalnym orzechem tygrysim;
- układania złowionych ryb na piasku i trawie oraz brania ryb pod skrzela i robienia zdjęć z rybami na stojąco;
- łowienia ryb ze sprzętu pływającego;
- używania plecionek jako linek głównych oraz przyponów strzałowych.
- Wszystkie złowione ryby należy w jak najlepszej kondycji wypuścić z powrotem do wody, obchodząc się z nimi w sposób bardzo delikatny, dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo.
- Złowione ryby należy polewać wodą na macie karpiowej.
- Złowione okazy można zważyć i wykonać im sesję zdjęciową w czasie możliwie najkrótszym. Ryba trzymana do zdjęcia powinna znajdować się nad matą lub bezpośrednio nad wodą.
- Zdjęcia złowionych okazów można przesłać opiekunowi łowiska w celu umieszczenia ich na stronie internetowej zbiornika.
- Wędkarze przesyłający zdjęcia godzą się na publikację swojego wizerunku.
VIII. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
- Korzystający z łowiska odpowiada finansowo za wszelkie wyrządzone szkody w przyrodzie oraz mieniu właściciela łowiska.
- Właściciel oraz PFWK nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.
- Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami losowymi zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku.
- Odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba która wykupiła zezwolenie na wędkowanie.
IX. ZAKAZY
- Kategorycznie zabrania się:
- kradzieży i zabijania ryb;
- używania otwartego ognia, piecyków, grillowania;
- pozostawienia niedopałków papierosów na stanowisku;
- zaśmiecania terenu łowiska;
- parkowania samochodów w sposób uniemożliwiający przejazd innym pojazdom;
- samowolnego wycinania roślin (także trzcin), łamania drzew i krzewów;
- kąpieli w łowisku;
- wchodzenia do wody w nocy (w dzień tylko do wysokości kolan),
- głośnego zachowywania się oraz nadużywania alkoholu,
- płukania w łowisku naczyń i wylewania do niego nieczystości lub napojów.
- Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem, powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie zezwolenia bez zwrotu kosztów, a także odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa i kradzieży stanowią czyny niezgodne z prawem i będą zgłaszane służbom porządkowym i organom ścigania oraz surowo karane.
- W przypadku zauważenia łamania regulaminu, fakt ten należy zgłosić opiekunowi łowiska.
- Uprawnione do kontroli na terenie łowiska są: Opiekunowie łowiska, Policja, państwowa i społeczna Straż rybacka, państwowa i społeczna Straż łowiecka oraz inne osoby wyznaczone przez PFWK.
X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- PFWK zastrzega sobie prawo do zamknięcia zbiornika na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów, powiadamiając o tym na grupie/stronie internetowej łowiska. Opłaty wniesione za rezerwację stanowisk podlegają w takim przypadku zwrotowi.
- Stanowisko o nazwie T, jako stanowisko techniczne, zostaje wyłączone z wędkowania
i przeznaczone do użytku opiekunów łowisk. Jednocześnie ustala się całkowity zakaz odstępowania przez opiekunów stanowiska T dla osób trzecich. Wyjątkiem są imprezy takie jak zawody.
- PFWK zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie w każdym momencie. W przypadku wprowadzenia zmian PFWK każdorazowo udostępni ujednolicony tekst zmienionego regulaminu na swojej stronie internetowej/profilu FB.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
- W sytuacjach spornych nieokreślonych w regulaminie rozstrzygający głos posiada Lider oraz Opiekun danego łowiska.
XI. RODO
- W związku z art 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie Ogólne w sprawie RODO), informujemy, że teren objęty jest przez system monitoringu wizyjnego.
- Obszar objęty monitoringiem:
całość obszaru obejmującego działkę 362/4 oraz 362/2 przy zbiorniku wodnym Czarny Staw w Kalinowie (województwo: łódzkie, powiat: zgierski, gmina: stryków).
3. Administratorem danych osobowych pozyskiwanych z monitoringu jest:
NAZWA: Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego
ADRES: Senatorska 2/21 96-500 Sochaczew
TELEFON: 506-701-817
E-MAIL: pfwk@pfwk.pl
KRS: 0000346468
NIP: 7861683599
REGON: 301330820
4. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
5. Zapisy z monitoringu będą przechowywane przez administratora przez okres: 3 miesięcy oraz do zakończenia odpowiednich czynności wyjaśniających w przypadku udokumentowania incydentów.
6. Osoba zarejestrowana przez system monitoringu wizyjnego ma prawo do dostępu danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania.
7. Osobie zarejestrowanej przez system monitoringu przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego uprawnionego organu.