Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
PCM2023 – FINAŁ

PCM2023 – FINAŁ

 

Przychodzi czas podsumowań w aspekcie sportowym z małymi elementami delikatnie posuniętych rozważań o kilku wspaniałych sytuacjach podczas tej imprezy. 
Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Władzom PZW Okręgu Zamość, lokalnym pasjonatom wędkarstwa karpiowego, którzy postanowili zaryzykować i zdradzić nam gdzie realizują swoje marzenia, dając taką możliwość innym, wszystkim sponsorom, którzy w sposób godny zostają wyróżnieni w wielu materiałach dookoła imprezy, oraz wszystkim ludziom przychylnym działaniom organizatorów.
Wierzymy, że ten projekt, chociażby z uwagi na odwagę Organizatorów, by odszukać areny godnej finału Mistrzostw Polski będzie rósł w siłę. 

Należy tutaj wspomnieć o wspaniałym geście Zarządu okręgu, który zaprosił WSZYSTKICH finalistów MP, na bezpłatną tygodniową zasiadkę nad wodę PZW, by jeszcze raz zmierzyć się z NIELISZEM, bez konieczności posiadania okręgowych opłat, dokonując rzeczy bezprecedensowej, bo jak wiemy PFWK i jej finał na wodzie PZW w żaden sposób nie obciąża ich opłatami licencyjnymi a ten gest pokazuje, iż można razem góry przenosić.  WIELKIE BRAWA.

Wszyscy wiemy, jak ciężko było złowić ryby tym większy szacunek dla tych, którzy rozstrzygnęli swoje sektory łowiąc ryby, co nie zmienia faktu, iż w przypadku sektorów bez ryby również należą się rozstrzygnięcia, by docenić zawodników za walkę i sponsorów za wkład w imprezę.

Leszek MORKIS,  Robert ŁOWCZYŃSKI – wsparcie duchowe Henryk KOLENDER, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i bardzo szanujemy jego decyzję o odwołaniu reszty startów w tym roku, by dał nam szansę spotykać się wspólnie w przyszłości !!!!!
 SEKTOR DELPHIN – st. 61 – ryba 13,8kg.  Zespół ten medal MP stracił ostatniej nocy. Będą tą noc pamiętać do końca życia, ale jak to w sporcie. Porażki kształtują charakter, choć nie sądzę, by jeszcze znalazła się u nich jakaś, chociaż mała przestrzeń, by było można i co najważniejsze, by była potrzeba w aspekcie sportowym coś w sobie zmieniać.

Tomasz JASIŃSKI, Daniel JASIŃSKI, Paweł WIĘCEK, Marcin WIĘCEK – Sektor MIKADO  – 12,8kg

DWA sektory z Losowania , aczkolwiek w sektorze ZFISH, ktoś w nocy strasznie namieszał 😉 więc sektor bez ryby tylko “praktycznie”

 

Teraz bardzo ważna kategoria, klasyfikacji Teamowej, która stała się dodatkowo, zupełnie przypadkiem kategorią FAIR PLAY, która wywołała wiele łez wzruszenia. To co się wydarzyło spowodowało odczucie, iż nawet jeśli jutra by miało nie być, to warto było do dziś to wszystko dla was robić.
Drużyna ze stanowiska nr 1 w trosce o ryby i to była troska bardzo podstawna, wypuszczała ryby, które mogły by dać im zwycięstwo w tej klasyfikacji. Potężna fala w nocy stwarzała duże niebezpieczeństwo dla kondycji ryb przetrzymywanych w workach a zespół który wygrał tą klasyfikację “cyfrowo” zrzekł się zwycięstwa na rzecz drużyny, która na to w pełni zasłużyła. SZACUNEK DLA WSZYSTKICH !!!!!
Opowiem wam cos na ta okoliczność jak “szczerość sportowa zwycięża”. Kiedyś właśnie ta ekipa, zrezygnowała ze startu w Finale Mistrzostw Polski, gdy zwycięzcy nie mogli pojechać na finał nie przyjmując nominacji, która wypadła im z przekazania w dół. NIE WYGRALI NIE POJADĄ !!!!! – Tak było na imprezie “karpiarze Martynce” która organizowałem.

Rybę z nocy już wiedzieliście w wszystko mówiącej grafice. Przypomnimy ją jeszcze raz. Już nie mozemy doczekać się relacji VIDEO, bo słowa – zwłaszcza z wirtulaniego biura mogą popsuć odbiór tej sytuacji. To jako to było z tymi światełkami do nieba ????? A NIE MÓWIŁEM – a nic nie wiedziałem 😉 Powetuję sobie stwierdzeniem. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni 😉 MUSIAŁEM ……. Biorę to na siebie. [EL]

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI
Adrian KONIECZNY i Eliza PIĘKOŚ – ZFISH st. 34 waga 23,4kg  – BIG FISH IMPREZY


 

SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI – CARP TEAM BYDGOSZCZ
Tomasz Buczkowski, Bartłomiej Buczkowski, Janusz Dziuba, Slawomir Solarek –  Sektor MIKADO – 46,3kg

 

ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI 
TEAM ŚLōNSKIE KARPIORZE Kamil Łączny, Patryk Makarewicz, Dawid Jeleń DELPHIN st, 64 – 50,925kg

Cóż, zapewne jeszcze Szefostwo PFWK przedstawi więcej materiałów z wręczenia nagród , więcej zdjęć z różnych ciekawych momentów tej ceremonii a tymczasem jedno zdjęcie na zakończenie.

ZA ZDROWIE CAŁEGO KARPIOWEGO ŚWIATA 

 

Słowa Preesa PFWK bo na live zapewne widzieliście jak zespół Mistrzów Polski przekazał jedną z cennych nagród na licytację dla Antosia.
“” Piękne to były momenty, te przekazania nagród, pucharu , pokazujące, że nagrody są ważne, ale najważniejsze są wartości””

MISSION COMPLETED 😉  – Pozdrawiam ELredaktore – Daniel Kruszyna (fot.Marek Szpinda PFWK )

Udostępnij: