Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
O Nas

O Nas

 

 

Kawałek historii…

Szanowne Koleżanki i Koledzy karpiarze . W dniu 14 listopada 2009 roku z woli 29 osób przybyłych z terenu całej Polski na Zebranie Założycielskie powołaliśmy Polską Federację Wędkarstwa Karpiowego . W swych założeniach organizacja ta ma zrzeszać karpiarzy chcących realnie wpływać dzisiaj, na rozwój wędkarstwa karpiowego w naszym kraju a tym samym wpływać na to jak będzie ten sport wyglądał w przyszłości. Dzisiaj mamy wiele klubów i lokalnych stowarzyszeń skupionych wokół swoich celów , lub grupujących wyłącznie kolegów kochających ten piękny sport . Nie mieliśmy nigdy jako karpiarze realnej siły, którą może dać nam organizacja ogólnopolska . Brak koordynacji wielu działań powoduje wiele pustych miejsc tam, gdzie powinniśmy aktywnie wprowadzać zmiany . Mamy tu na uwadze szkolenie młodzieży , organizację imprez karpiowych nie nastawionych na zysk a jedynie na promocję karpiarstwa i naszych zasad etycznych, prowadzenie akcji informacyjnych zachęcających do ochrony środowiska i zasobów naszych wód , propagowanie oraz pomaganie i wspieranie finansowe inicjatyw organizowania w przyszłości federacyjnych łowisk karpiowych . Wszyscy pracując społecznie , skupieni na przyszłości naszego pięknego hobby , możemy zdziałać o wiele więcej. Już mamy taką możliwość . Nasze cele określone w statucie i kodeksie etycznym pomogą realnie wpływać nam wszystkim na kierunek rozwoju naszego pięknego hobby i zasobność naszych pięknych wód w przyszłości.

Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego, jest stowarzyszeniem powołanym do życia przez miłośników sportu karpiowego w Polsce. Celem stowarzyszenia jest organizowanie i promowanie wędkarstwa karpiowego w zgodzie z zasadą złów i wypuść, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód. Działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej. Propagowanie etyki wędkarskiej wśród młodzieży. Współpraca z tymi, którzy tak jak my, chcą troszczyć się o nasze wspaniałe hobby. Organizowanie łowisk karpiowych dla członków PFWK i ich rodzin aby w spokoju i ciszy mogli spełniać się w tym pięknym sporcie. Pomoc dla tych, którzy zagubili się w nowoczesnym wędkowaniu i w swoich rozterkach szukają odpowiedniej drogi. Wspieranie klubów i wód karpiowych. Promocja zasady C&R wszędzie tam gdzie zapomina się o zasadach, umiarze i zdrowym rozsądku. Propagowanie naszych idei pośród organizacji, którym tak jak nam bliskie jest piękno przyrody. Przemiana złych nawyków wędkarskich w rzeczy dobre, o których kolejne pokolenia będą mówić.

PFWK dziś…

Celem Stowarzyszenia jest organizowanie i promowanie wędkarstwa karpiowego w zgodzie z zasadą złów i wypuść, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej. W swojej działalności stawiamy na ciągły rozwój,
a aktualnym priorytetem są nowe łowiska PFWK dostępne dla jej członków oraz powołanie lokalnych struktur organizacyjnych – wojewódzkich oddziałów terenowych PFWK.

Jest nas prawie 2000 osób, posiadamy 6 łowisk federacyjnych, a nasi członkowie mogą liczyć dodatkowo na zniżki i rabaty w sklepach oraz łowiskach partnerskich, pozwalające na zaoszczędzenie w ciągu sezonu nawet kilkuset złotych!
Jesteśmy organizatorem Finału oraz cyklu eliminacji do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Masters, który od zyskał uznanie środowiska wędkarzy w całym kraju i w rzetelny sposób wyłania mistrzów z danego roku.

Łączy nas wspólna pasja.

Dla kogo jesteśmy?

Jesteśmy dla wszystkich, którzy podobnie jak my łowią w zgodzie z zasadą „złów i wypuść” oraz szacunkiem dla otaczającej nas przyrody. Bez względu na wiek, płeć, doświadczenie oraz przynależność do innych organizacji, czy klubów możesz zostać członkiem Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego oraz dołożyć swoją cegiełkę do dalszego rozwoju PFWK a także polskiego wędkarstwa karpiowego!

Wstąpienie w szeregi PFWK jest jednoznaczne z opłatą składki członkowskiej, która od lat wynosi 50 zł/rok. Osoby poniżej 21 roku życia są całkowicie zwolnione z opłaty! W ramach członkostwa otrzymujesz legitymację członkowską wraz z aktualnym hologramem, co uprawnia Cię do otrzymania ww. rabatów oraz łowienia na federacyjnych łowiskach.

Masz również możliwość skorzystania z zakupów w federacyjnym sklepiku, gdzie czeka na Ciebie nasza odzież oraz gadżety.

PFWK to przede wszystkim ludzie, możliwość zawiązania wielu cennych znajomości, a nawet przyjaźni. Szansa na wymianę doświadczeń czyli dalszy rozwój.

Zostań jednym z nas.

 

Z karpiowym pozdrowieniem

Zarząd Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego