Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
Polish Carp Masters

Polish Carp Masters

Czy jest coś piękniejszego niż uczciwa szlachetna sportowa rywalizacja między ludźmi, których łączy piękna wspólna pasja i wzajemny szacunek oraz troska o los naszych karpi. Dlatego jako całe środowisko musimy skupić się nad przyszłością polskiego wędkarstwa karpiowego a przyszłością zawodów dla karpiarzy przede wszystkim. Pragniemy zaprezentować rozwiązanie systemowe, regulujące całościowo sportowy aspekt wędkarstwa karpiowego w Polsce, nadające odpowiednią rangę imprezom karpiowym jak również jednoznacznie wynikających z tego nadawanych tytułów, które w tym wypadku będą odzwierciedlały rzeczywiste wyniki sportowe i w sposób obiektywny wyłonią drużyny i teamy które w danym roku najlepiej prezentowały się na łowiskach całego kraju. Aby nie pominąć w tych rozwiązaniach nikogo, gdyż wiele imprez organizowanych jest doskonale przy wielkim zaangażowaniu organizatorów i wielu miłośników tego sportu, proponujemy następujące rozwiązanie.

Cykl najwyższej rangi zawodów karpiowych składających się z kilkudziesięciu eliminacji i jednego finału wyłaniającego najlepszy zespół w danym sezonie uzyskujący tytuł “Mistrza Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM”. Z każdych eliminacji jedna lub maksymalnie trzy pierwsze drużyny uzyskają kwalifikacje i prawo do uczestnictwa w finale. Organizatorem finału Polish Carp Masters będzie Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego i odbywać się one będą corocznie na przełomie września i października. Zgłoszenia o włączenie swojej imprezy w roku 2023/2024 do eliminacji PCM składać mogą wszyscy organizatorzy imprez w Polsce. Zasady zgłaszania oraz szczegółowy zakres niezbędnych informacji zawartych w zgłoszeniu zawarto w regulaminie.

Wierzymy w to, że zorganizowane w ten sposób zawody rangi mistrzowskiej i wyłonienie w taki sposób najlepszej drużyny w sezonie, spotka się z szeroką aprobatą środowiska karpiarzy, które już przez wiele lat stało na stanowisku, że prawdziwe mistrzostwa i wyłonienie najlepszej polskiej drużyny wymaga rozegrania szeregu kwalifikacji, umożliwiających uczestnictwo i start wielu drużynom. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zadowoli wszystkich. Chcemy, o co apelowali karpiarze, aby do eliminacji Polish Carp Masters zaliczyć zawody w których wpisowe jest na poziomie przystępnym dla wielu karpiarzy i na tych samych zasadach zorganizowany zostanie przez PFWK finał, w którym start dla uczestników dzięki wspólnemu zaangażowaniu jest bezpłatny!

Polish Carp Masters

SPONSOR GENERALNY PCM 2023

Polish Carp Masters