Polska Federacja
Wędkarstwa Karpiowego

PFWK

patronite
 ZAWODY CARP TOUR 

 ZAWODY CARP TOUR 

Dobiegła końca druga edycja zawodów CarpTour na Uroczysku karpiowym.

Dzień 07.06.2023 był pierwszym dniem zawodów, w którym zawodnicy rejestrowali drużyny z niecierpliwością czekając na rozlosowanie swoich przyszłych stanowisk, z których będą łowić ryby. W tym roku formuła losowania odbywała się na zasadzie podwójnego rozlosowania – w pierwszym kolejność losowania, a następnie stanowiska. Pomiędzy losowaniami zawodnicy zostali poczęstowani golonką z kapustą, która nie tylko była pyszna ale i dała sporo sił do łowienia. Po rozlosowaniu stanowisk, przyszedł czas na najważniejszy moment zawodów – łowienie.

Równo o godzinie 15:00 rozpoczęliśmy część główną naszych zawodów. Pierwszego dnia naszej imprezy zezwalamy na używanie pontonów. Zawodnicy wykorzystują ten przywilej na różne sposoby – jedni skupiają się na znalezieniu jak najlepszego miejsca, inni natomiast na idealnym umiejscowieniu zestawów. Jedno nie wyklucza drugiego, jednak czas na pływanie kończy się punktualnie o północy.

 

Na pierwsze zgłoszenia ryb, nie musieliśmy długo czekać – podobnie było również z pierwszymi kompletami. Drużyna ze stanowiska nr. 28 już pierwszy dzień kończą z kompletem trzech ryb. Mimo sporego ruchu na wodzie, ryby dopisywały niemal na każdym ze stanowisk, ale na to co miało nadejść w najbliższych godzinach – sędziowie nie byli przygotowani.

Już po pierwszej nocy, mieliśmy zważonych około pięćdziesięciu karpi i amurów… Powoli można było wypatrywać teamy, które włączają się do rozgrywki o najlepsze miejsca, punktując rybami 20+. Drużyna ze stanowiska nr.12 mocno przypieczętowała swoją pozycję – Mariusz i Tomek to weterani tego typu imprez i doskonale wiedzą, jak się odnaleźć na Uroczysku Karpiowym, bo już po pierwszej dobie mieli komplet ryb +20kg. Kolejna noc, to ponowny wysyp ryb powyżej dwudziestu kilogramów. A wisienką na torcie, która została wyholowana na stanowisku nr 14 przez Krzysztofa Stachowiaka był przepiękny pełnołuski karp o wadze 28,81 kg! Czy był to Big Fish nie do pobicia? O tym mieliśmy się dopiero przekonać, jednak wiedzieliśmy, że jest to ryba która mocno namieszała w tabeli zawodów. Walka pomiędzy stanowiskami 12 i 14 nabierała rozpędu. Pozostałe stanowiska nie przestawały walczyć, zgłaszając co chwilę dwudziestki do wagi.

Kolejne dni to ciąg dalszy walki między Mariuszem i Tomkiem oraz Krzysztofem i Pawłem, panowie bardzo ciężko pracują na swój sukces, co chwilę się przeganiając. Tę zdrową rywalizację doskonale obserwowało się z boku.

Ciągłe zgłoszenia ryb powyżej 20 kg, oraz stada amurów, które po prostu wjeżdżały w niektóre stanowiska masowo, dawały się sędziom coraz bardziej we znaki. Jednak wielkość ryb i kolejne lane wiadra na głowę, przy pobitych rekordach dawały nam sporego kopa do dalszego działania.

Zawody trwały a różnice w wynikach między drużynami były na tyle niewielkie, że nikt nie mógł spać spokojnie nie martwiąc się o wynik końcowy. Ostatniej nocy do gry weszło stanowisko nr. 33, doławiając dwie dwudziestki. Ten wyczyn pozwolił im wskoczyć na trzecią lokatę.

 

 

Moglibyśmy się długo rozpisywać na temat tej imprezy, jednak pozostańmy przy tych kilku zdaniach.

Kolejny rok z rzędu łowisko, obdarzyło wędkarzy ogromną ilością pięknych ryb. Doprowadzając przy tym sędziów do skraju wyczerpania. Bardzo duża ilość amurów dała się nam mocno we znaki, jednak ich wielkość i radość zawodników rekompensowała te nieprzespane noce. Łącznie podczas zawodów złowiono ponad 30 ryb osiągających wagę powyżej dwudziestu kilogramów. Na zawodach w Polsce takie wyniki nie zdarzają się zbyt często. Rybne łowisko plus profesjonalni wędkarze = tony złowionych ryb. Bilety na Polish Carp Master zdobyły najlepsze zespoły z każdego sektora.

Przed państwem wyniki końcowe:

1 Miejsce Paweł Grycman & Krzysztof Stachowiak z wynikiem 72.35 kg zgarniając przy tym bilet PCM

               

2 Miejsce Tomasz Sokołowski & Mariusz Chrząstowski z wynikiem 69.07 kg


 

3 Miejsce Mariusz Żydek & Dawid Wadowski z wynikiem 65.32 kg

Sektor Bivy Carp Tomasz Nocoń & Andrzej Hermyt z wynikiem 63.17 kg

 

Sektor CarpTour Mateusz Studnicki & Tomasz Dziama & Paweł Ziomek z wynikiem 62.02 kg zgarniając bilet PCM

Big Fish Krzysztof Stachowiak 28.81 kg

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszej imprezie. Wszystkim drużynom dziękujemy za zdrowe podejście oraz walkę do samego końca. Widzimy się za rok…a może szybciej? 😊

Pozdrawiamy Ekipa Carp Tour.

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym POLISH CARP MASTERS 2023🏆‼️

Uroczysko Karpiowe, jest to arena kolejnych zmagań o bilet na #PCM2023‼️
To na tym zbiorniku odbędzie się kolejna edycja zawodów “Carp Tour” ‼️

Jeśli ktoś ma ochotę porywalizować na tej wodzie to proszę kontaktować się z organizatorem gdyż zostało ostatnie miejsce.
Więcej info na ➡️ CarpTour

Połamania 🎣👊

🇵🇱🇵🇱🇵🇱

#carptour
#PFWK #PCM #PCM2023 #EliminacjePCM

Udostępnij: